8380 Hévíz, Petőfi Sándor u. 7.
Telefon: +36 83 340 864
+36 30 9274 256
Emlő prothesis/MASTOPEXIA
Emlőnagyobbítás
A női emlő fejletlensége, alaki hibái, aszimmetriája, az emlő bőrének kötőszöveteinek megnyúlása többnyire pszichés panaszokat okoznak. Gyakran fordul elő ennek kapcsán önbizalom vesztés, rendellenességek a társkapcsolatok kialakulásában. Az emlő felsorolt alaki eltérései korrigálhatók emlőimplantátum beültetésével. Megfelelő előkészítés után, a páciens által választott műtéti metszést alkalmazva, a megfelelő méretű implantátumot a mirigyállomány, vagy a mellizom alá ültetjük be, a protézis számára kialakított üregbe, mely után a bőrmetszést plasztikai varrattal zárjuk. A műtét után rugalmas kötés kap a páciens, melyet az operáló orvos távolíthat el a kontrolok alkalmával, hasonlóan a varratokhoz. A műtétet követően rendszeres kontrolokra van szükség és ezen vizsgálatok alkalmával külön foglalkozunk az aktuális teendőkkel. (Pl. a kapszula képződés megelőzése érdekében szükséges műtét után masszírozás elkezdésével. ) A mell végleges formája csak hónapokkal a műtét után alakul ki, a beavatkozás után 2-3 hétig feszítő érzés észlelhető, ezt követően a páciens fokozatosan megszokja az implantátumot.
Általános, ismert veszélyek:
Minden invazív sebészeti beavatkozás olyan veszélyekkel jár, mint fertőzés, bevérzés, az érzékelés megváltozása, operáció utáni fájdalom, és lassú sebgyógyulás. A dohányzás jelentősen növeli a sebgyógyulás idejét és az implantátum kilökődését is eredményezheti.
Speciális ismert veszélyek: A sebészet beavatkozás általános veszélyein túl az emlőimplantációs beavatkozás bizonyos speciális veszélyeket is rejt, mint:
Törés: (gél-töltésű implantátumok) Az implantátum tönkremehet sebészeti eszközök okozta sérüléstől, traumától, vagy bizonyos idő után magától a viselésétől. A törés következtében a gél-töltés kifolyhat. A törés eredményezheti a mell ellaposodását, puhulását ,érzékenységét és a gél kitapintható tömegét A törés a sérült implantátum és a gél sebészeti eltávolítását igényli.
Kilyukadás: (sóoldat töltésű implantátumok) Az ilyen implantátum is tönkremehet, kilyukadhat, kiengedve magából a sóoldatot. A kilyukadás is orvosi beavatkozást igényelhet.
Kapszula képződés és összehúzódás: A hegszövet, ami normálisan képződik az implantátum körül, összehúzódhat, és szoríthatja az implantátumot. Ez feszességet, fájdalmat, és súlyos esetben kellemetlen külső megjelenést okozhat.
A standard mammografia megzavarása: Az implantátum zavarhatja a mellrák korai felismerését a szövetek egy részének takarásával. A standard mammografiai eljárások nem alkalmazhatóak implantált mellnél. A mammografiát végző orvost minden estben tájékoztatni kell az implantátumról. Az orvosoknak ismerni kell az implantátum környezetében végzett vizsgálatok speciális technikáit.
Meszesedés: Ritka esetben mész rakódhat le az implantátumot övező szövetekben. Ez keménységet és fájdalmat okozhat. Ez a mészlerakódás hasonló a mellrák korai fázisával összefüggő mészlerakódáshoz.
Ráncosodás, gyűrődés: Az implantátum felszíne ráncosodhat. Ez észrevehető a bőr felszínén is, attól függően, hogyan helyezkedik el az implantátum, és hogyan gyűrődik a felszíne. Nagy gyűrődések, vagy hajtások irritálhatják, vagy károsíthatják a környező szöveteket. A gyűrődés az implantátum törését vagy kilyukadását is okozhatja.
Az érzékelés megváltozása: Az implantátum megváltoztathatja az érzékelést, időlegesen vagy véglegesen.
Kilökődés: Ritka esetben az implantátum áthatolhat a környező szöveteken és a felszínre kerül. Ez leginkább akkor fordulhat elő, ha a fedőszövetek már sérültek, vagy a vérkeringés hiányában sérülnek meg, ami egy kifejezetten nagy, vagy elmozdult implantátummal függhet össze.
Elégedetlenség a kozmetikai eredménnyel szemben: Ezt deformálódás, elmozdulás, elvándorlás, rossz méret, aszimmetria, nem kívánatos kontúr, kitapinthatóság, emlő megereszkedése, vagy a sóoldat lötyögése (sóoldat töltés esetén) válthatja ki.
Gél-diffuzió: A szilikon csekély mennyisége diffúzió, vagy szivárgás útján kikerülhet az implantátum elasztomer héjából. Az implantátumot viselő, vagy anélkül élő nők szervezetébe került kismennyiségű szilikon (mivel a szilikont több más fogyasztási és orvosi termékben is használják) észlelésének jelentősége nem bizonyított.
Az implantátum eltávolítása: Implantátumát ne tekintse életre szólónak, sebészeti módosítás, beleértve az implantátum eltávolítását és pótlását, bármikor indokolt lehet. A fent leírt komplikációk bármelyikének az orvosi megoldása indokolhatja az implantátum eltávolítását.
Az emlőimplantátumokat gyártó cégek szavatolják, hogy az alapanyagok kiválasztásánál és a termék gyártásánál megfelelő gondossággal jártak el. Nem garantálják a jó hatást, vagy a rossz hatás elkerülését a termék használatát követően. Nem felelősek semmilyen veszteségért, kárért, vagy költségért, ami a termék használata során közvetlenül, vagy közvetve, véletlenszerűen, vagy a használat következtében merült fel, azokon kívül, amit a cég termékcsere szabályzata biztosít.
Az előző garanciák, mivel feltételesek és korlátozottak, helyettesítenek és kizárnak minden más itt kifejezetten le nem írt garanciát, az értékesíthetőség és a használatra készség akár kifejezett, akár beleértett garanciát is. Az implantátum gyártói nem vállalnak és nem hatalmaznak fel más személyt arra, hogy vállaljon bármilyen más, vagy további felelősséget vagy kötelezettséget a termékeikkel kapcsolatban.
MASTOPEXIA / lógó emlő felvarrása/
Az emlők megsüllyedésének oka, hogy a bőr, amely az emlő állományának egyedüli felfüggesztője, megnyúlik, rugalmasságát elveszti, így a mirigyállomány és a zsírszövet –
kötőszövet a gravitáció szabályainak megfelelően lesüllyed. Az emlők lógása leggyakrabban szülés – szoptatás után lép fel. A terhesség és a szoptatás alatt az emlők megduzzadnak, a bőr megnyúlik, majd a szoptatás megszüntével, a tej már nem duzzasztja az emlőket, a mirigyállomány megsorvad, a zsír egy része elfogy, a megnyúlt bőr rugalmassága csökken, kialakul a lógó emlő. Természetesen szoptatás, terhesség nélkül is felléphet ez a jelenség, csupán az életkor előrehaladtával. Az emlő nagyságánál, súlyánál fogva is megnyújthatja a bőrt, sőt a lógó emlő fejlődési rendellenességként is kialakulhat
Mindezekből következik, hogy a műtét lényege a fölösleges bőr eltávolítása, az emlőállomány eredeti helyére való visszahelyezése.
A tipusműtétnél, amit az esetek döntő többségében végzünk, három metszést ejtünk :
A mellbimbó udvar szélét teljesen körbemetsszük, a mell alatti áthajlási redőben harántmetszést ejtünk, majd a két előző metszést a bimbó alatt függőleges metszéssel összekötjük. A bőrfelesleget felpreparáljuk az alapjáról, majd az emlőállományt felszívódó öltésekkel raffolva új formát adunk a mellnek a kívánt magasságban. Ezután kimetsszük a bőrfelesleget, a bimbót és bimbóudvart pedig áthelyezzük a korábbinál magasabb, az új formának megfelelő helyre. Eközben szükség esetén a bimbóudvar megkisebbítése is elvégezhető. A metszéseket a bőralatti szövetben és a bőr alsó rétegében vezetett tovafutó öltésekkel zárjuk, melyek később teljesen eltávolításra kerülnek.
A műtét végén rögzítjük a melleket, hogy súlyuknál fogva ne húzzák, feszítsék a varratokat, mert ez a hegesedést rosz irányba befolyásolná.
Melltartó viselése még hetekig szükséges, a varratsor tehermentesítése céljából legalább két hétig éjjel – nappal, később, a sebgyógyulástól függően legalább négy hétig. Ezalatt napozás és solárium kerülendő.
A leggondosabb műtéti technika, a legjobb varróanyagok és a tökéletes műtét utáni kezelés mellett sem lehet azonban igérni, hogy a hegek láthatatlanok lesznek.
A bimbóudvar körüli heg gyógyul a legszebben, ez szinte láthatatlan lesz idővel. A bimbó alatti függőleges metszés is alig látható, szép heggel gyógyul az esetek többségében. A leginkább problémás heg mindig a harántmetszés hege, ez a leginkább észrevehető. A három metszés eltérő gyógyulási eredménye azok helyének eltérő bőrminőségéből ered.
A kevesebb és kevésbé látható heg érdekében sajnos csak az esetek kis százalékában végezhető egy másik tipusú műtét, az un. short scar mastopexia. Ilyen esetekben a bimbóudvar körüli metszésből, valamint a lefele és kifele oldalfelé irányuló ferde metszésből távolítjuk el a fölösleges bőrt és helyezzük át a mellbimbót.
A mellbimbó áthelyezése miatt előfordulhat átmeneti érzészavar, de ez csak az esetek kisebb részében jelentkezik.
Egészen ritkán előfordulhat a bimbó elhalása, ami később, egy másik plasztikai műtéttel pótolható.
Kerülendő a gyakori testsúly változás, dohányzás !
Nagyobb méretű emlők esetében ajánlatos a melltartó időszakos viselése, hogy a bőr ismételt kinyúlása, ezáltal egy ismételt műtét szükségessége minél később következzen be.
A műtét a későbbi terhességet, ill. szoptatási képességet nem befolyásolja.
Igen kicsi, de lógó mellek esetén a mellfelvarrást szilikon implantációval szükséges kiegésziteni a szép eredmény érdekében.
Laseres műtéti beavatkozások / szemölcs, bőrdaganat, benőtt köröm eltávolitás/
A test bármely részén keletkezhetnek kisebb, nagyobb szemölcsök, kis kinövések, kötőszöveti jóindulatú daganatok, hegek, melyek nagyobb zavart nem okoznak, csupán esztétikai szempontból zavaróak.
A sebészeti laser alkalmazásával ezek az elváltozások könnyen eltávolithatóak.
A laser sugár egy nagyenergiájú fénysugár, mely képes vágni, elpárologtatni szöveteket. Miután az energia a fénysugáron keresztül érkezik a kezelendő szövetre, igy a szövetekkel közvetlenül az eszköz nem érintkezik, ezért a fertőzésveszély teljesen kizárható.
A műtét helyi érzéstelenítő injectio alkalmazásával történik.
A kezelést követően a legritkább esetben van szükség kötés alkalmazására.
A lasersugárral kiégetett seb steril, mindössze néhány napig igényel kamillás ecsetelést.
A seb környékén 2 – 3 napig enyhe bőrpír előfordulhat, ez természetes jelenség.
Nagyobb sebek 2 – 3 hét, kisebbek 1 hét alatt többnyire nyom nélkül gyógyulnak. Talpon lévő, nagyobb kiterjedésű szemölcsök eltávolítása után a gyógyulás két hónap is lehet.
Közvetlen napoztatás ezen időszakban nem ajánlott. Fürdésnek akadálya nincs.
Benőtt köröm esetén a köröm és a matrix is eltávolításra kerül. A műtétet követően a seb váladékozni fog, a lábujj duzzadt, oedemás. A gyógyulási folyamat kb. 2 hónapig tart, addig váladékozás lehetséges. Naponta 4 – 5 alkalommal lábáztatás javasolt.
Galériánkat az alábbi oldalon tekintheti meg:http://plasztikabertus.com/mutetek/